U Borovu održan 21. Međunarodni festival folklora

U Borovu je u 29.08.2020. održan 21. Međunarodni festival folklora u organizaciji Kulturno-umetničkog društva “Branislav Nušić” . Festival je bio planiran u drugoj polovini juna, ali je zbog pandemije koronavirusa odgođen. Svi oni koji su bili pozvani u to vreme, nisu mogli doći jer to su sve zemlje koje su bile u karantinu. Program je organizovan uz minmalan broj učesnika, ispoštovane su sve epidemiološke mere koje su propisane za ovakve manifestacije. Pored domaćina i organizatora, folklorne i tamburaške sekcije borovskog KUD-a, u programu su učestvovali Ansambl narodnih igara Srpskog kulturnog društva “Prosvjeta” iz Vukovara, Ukrajinsko kulturno-prosvetno društvo “Ivan Franko” iz Vukovara i Kulturno-umetničko društvo “Đoko Patković” iz Bobote. Za mnoge folkloraše ovo je jedna od retkih priredbi ove godine budući da je zbog pandemije koronavirusa većina planiranih programa otkazana.