17.09.2017 god.u Domu kulture u Bršadinu KUD "Vaso Đurđević" iz Bršadina održao je godišnji koncert. Na konceru je učestvovala starija dečija folklorna grupa koja se predstavila koreografijom Igre iz Crnorečja.

dscn5623 kopiraj      dscn5628 kopiraj      dscn5632 kopiraj

KUD "Branislav Nušić" kao pokretač organizacije Borovske fišijade i to 20. puta ove godine se na 22. fišijadi prijavio kao takmičar sa svojom ekipom. Organizaciju  Međunarodne Fišijade u Borovu, preuzeo je Fudbalski kluba Sloga, takmičilo se 38 ekipa. Najbolji fiš po mišljenju žirija skuvao je Slavujko Jerković iz Trpinje.

dscn5557 kopiraj      dscn5560 kopiraj      21317930 10209827006050385 2805289704763940100 n

Galeriji Osnovne škole Borovo 01.09.2017. je otvoren 26. saziv Međunarodne likovne kolonije, u organizaciji Kulturno-umetničkog društva “Branislav Nušić” iz Borova.
Kolonija je trajala tri dana, do nedelje 3. septembra, a umetnici su stvarati na slobodnu temu s naglaskom na motive iz Borova.Ovogodišnji saziv okupio je 23 likovna umetnika iz Hrvatske, Srbije i Republike Srpske.Ovogodišnju likovnu koloniju u Borovu zvanično je proglasio otvorenom predsednik Zajedničkog veća opština Srđan Jeremić. Uz Zajedničko veće opština, koje je suorganizator, održavanje likovne kolonije u Borovu, u okviru opštinske manifestacije “Dani Borova – Borovsko leto 2017-te” finansijski su podržali Savet za nacionalne manjine Vlade Republike Hrvatske i Opština Borovo, kao generalni pokrovitelj.

dscn5522 kopiraj      dscn5534 kopiraj      dscn5527 kopiraj

Srpsko amatersko kulturno umetničko društvo “Sveti Sava” iz Kanjiže bilo je domaćin i organizator petog međunarodnog festivala folklora “Kanjiža 2017” na kome se okupilo preko  300 učesnika iz 12 kulturno umetničkih društava iz Srbije i regiona.Folklorni ansambli su pre nastupa prodefilovali ulicama Kanjiže, od Doma SAKUD “Sveti Sava” do Štranda na obali Tise gde ih je dočekala razdragana brojna publika I svirka tamburaškog orkestra “Potiski tamburaši”.Rzanovrsnim repretoarom, narodnim nošnjama i igrom obalu Tise ukrasili su folklorni ansambli društava “Romanisko vrelo” iz Mokrog, “Mladosti” sa Pala i “Prosvjete” iz Obudovca iz Republike Srpske,“Epirusa” iz Soluna (Grčka), “Ruzmarin” iz Budakalasa (Mađarska), “Branislav Nušić” iz Borova (Hrvatska), “Dr Tihomir Ostojić” iz Ostojićeva, “Banat” iz Novog Kneževca, “Đido” iz Bečeja, Svetozar Marković” iz Umke, SKC “Vuk Stefanović Karayić” iz Bačke Topole i domaćina iz Kanjiže.Svi su pobrali aplauze brojne publike, a posle nastupa u prostorijama SAKUD “Sveti Sava”priređeno je zajedničko druženje učesnika.

dscn5459 kopiraj      dscn5486 kopiraj      dscn5496 kopiraj.jpg1

U Borovu je emitovana jedne od najgledanijih emisije RTS-a “Žikina Šarenica”. Emisija je uživo emitovana iz Borova na veliki pravoslavni praznik Preobraženja Gospodnjeg 19. avgusta, na javnom prostoru ispred Parohijskog doma u Borovu, u vremenu od 9 do 11 časova. U sklopu “Žikine Šarenice” predstavila se Opština Borovo, škola, vrtić, privredni subjekti te sva udruženja a među njima i KUD "Branislav Nušić" koji se predstavio sa tamburaškim orkestrom koji je izveo pjesmu "Borovo" i folklorna sekcija sa koreografijom "Kraljice".

dscn5420 kopiraj      dscn5439 kopiraj      dscn5440 kopiraj

Sunday the 24th - Custom text here - HostAfford.com