bdswiss erfahrung

Članovi borovskog KUD-a “Branislav Nušič” boravili su od 5. do 10. jula u Grčkoj, gde su učestvovali na Međunarodnom festivalu folklora. Imali su dva nastupa tokom tokom festivala, u subotu uveče u Paraliji, a u nedelju u Olympic Beach-u.
“Na Međunarodnom festivalu folklora nastupili smo drugi put, stekli smo novo iskustvo i upoznali nekoliko KUD-ova iz različitih zemalja”, rekao je predsednik društva Rado Bosić.
Pored borovskog “Nušića”, u programu su učestvovala kulturno-umetnička društva i plesni ansambli iz Bugarske, Ukrajine, Slovačke, Poljske, Izraela, Meksika i zemlje domaćina Grčke.U povratku kući članovi KUD-a “Branislav Nušić” iz Borova posetili su i Srpsko vojničko groblje u Solunu, čiji je čuvar 90- godišnji Đorđe Mihajlović. Na groblju je sahranjeno 21 hiljada boraca od kojih je 8 hiljada srpskih vojnika.

dscn6414 kopiraj      dscn6383 kopiraj      dscn6443 kopiraj

Najmlađa sekcija KUD-a "Branislav Nušić" iz Borova 29. i 30.06.2018 god. učestvovala je na Manifestaciji 12. Dečiji međunarodni festival folklora "Deca čuvari tradicije ĐERAM" koji se održao u Zmajevu i Skelama - Republika Srbija. Borovski folkloraši su se predstavili sa koreografijom Dečije igre iz Srbije pod nazivom "Hajd povedi veselo" umetnički rukovodilac: Zorica Kovačević.

dscn6324 kopiraj      dscn6334 kopiraj      dscn6339 kopiraj

Svečanim defileom kulturno-umetničkih društava i folklornim programom na letnjoj pozornici Doma kulture, 24.06.208 god. je u Boboti završen 37. Vidovdanski sabor. Folkorno stvaralaštvo je predstavilo šest kulturno-umetničkih društava. Pored domaćina, Kulturno-umetničkog društva “Đoko Patković”, publici su se predstavila društva iz Borova, Piskavice kod Banja Luke, Donje Grapske kod Doboja, Pelagićeva i Šida.

dscn6284 kopiraj      dscn6295 kopiraj      dscn6299 kopiraj

Borovo je 23.05.2018. bilo domaćin 19. Međunarodnog festivala folklora, u organizaciji Opštine Borovo i Kulturno-umetničkog društva “Branislav Nušić” iz Borova. Centralni festivalski program održan je u subotu uveče, na letnjoj pozornici Kulturnog centra Borovo.
Nakon defilea folkloraša, Železničkom, Ratarskom i Bulićevom ulicom u Borovu, u celovečernjem programu narodnih igara i pesama učestvovalo je šest kulturno-umetničkih društava. Uz domaćina, borovski “Nušić”, posetiocima programa predstavila su se i kulturno-umetnička društva “Mladi rudar” iz Dobrnje kod Tuzle (BIH), “Đoko Patković” iz Bobote (Hrvatska), “Čuvari srpskih običaja” iz Medine (Mađarska), “Nikola Tesla” iz Beograda (Srbija) i “Piskavica” iz Piskavice (Banjaluka, Republika Srpska).

dsc 0043 kopiraj      dsc 0200 kopiraj      dsc 0361 kopiraj

22.06.2018 god. u Negoslavcima je održano “Bekrijino veče”  u organizaciji Srpskog kulturnog društva “Prosvjeta” pododbora Negoslavci. Program je  održan od 20 časova i 30 minuta, na Letnjoj pozornici iza opštinske zgrade. Uz domaćina, članove folklornih sekcija KUD-a “Bekrija” iz Negoslavaca i borovskog “Nušića”, u programu su učestvovati i Kulturno-umetnička društva “Ilićka” iz Brčkog, folklorna sekcija Zavičajnog udruženja Srba Ozrena i Posavine iz Borova, Makedonsko kulturno-umetničko društvo “Braća Miladinovci” iz Osijeka i KUD “Novak Radonić” iz Mola u Vojvodini.

20180622 204446 kopiraj      20180622 204951 kopiraj      20180622 205025 kopiraj

Sunday the 22nd - Custom text here - HostAfford.com