Borovo je 23.05.2018. bilo domaćin 19. Međunarodnog festivala folklora, u organizaciji Opštine Borovo i Kulturno-umetničkog društva “Branislav Nušić” iz Borova. Centralni festivalski program održan je u subotu uveče, na letnjoj pozornici Kulturnog centra Borovo.
Nakon defilea folkloraša, Železničkom, Ratarskom i Bulićevom ulicom u Borovu, u celovečernjem programu narodnih igara i pesama učestvovalo je šest kulturno-umetničkih društava. Uz domaćina, borovski “Nušić”, posetiocima programa predstavila su se i kulturno-umetnička društva “Mladi rudar” iz Dobrnje kod Tuzle (BIH), “Đoko Patković” iz Bobote (Hrvatska), “Čuvari srpskih običaja” iz Medine (Mađarska), “Nikola Tesla” iz Beograda (Srbija) i “Piskavica” iz Piskavice (Banjaluka, Republika Srpska).

dsc 0043 kopiraj      dsc 0200 kopiraj      dsc 0361 kopiraj

Tuesday the 13th - Custom text here - HostAfford.com