Na inicijativu državnog sekretarijata Ministarstva uprave i lokalne samouprave Republike Srbije i Mačvanskog upravnog okruga,  opština Ljubovija je bila domaćin deci srpske nacionalnosti s područja na kojem deluje Zajedničko veća opština Vukovar. Od 27. do 29. septembra članovi KUD-a "Branislav Nušić" sa još 43 dece s voditeljima iz Borova, Bobote, Mirkovaca i Negoslavaca boravili su u manastirskom kompleksu Svetog Nikolaja na Soko gradu kod Ljubovije uz sadržajan program. Deca su prisustvovala istorijskim predavanjima koje je održao prof. Sreten Cvetojević, jedan od domaćina. Obišli su Krupanj i posetili crkvu Dobri potok i muzejsku postavku. Poklonili su se žrtvama Prvog svetskog rata na Mačkovom kamenu pred spomen kosturnicom i novoizgrađenom crkvom despota Stefana Lazarevića.
U večernjim časovima KUD "Azbukovica" iz Ljubovije održao je program u kome su i gosti iz okoline Vukovara zajednickim plesom uveličali manifestaciju. Članovi rafting kluba Drinska regata Ljubovija organizovali su plovidbu čamcima na relaciji Gornja Trešnjica-Vrhpolje. Nakon plovidbe usledila je podela poklona sponzora Štark iz Beograda. U okviru posete Malom Zvorniku posetili su podzemni grad Karađorđevića. Ovom posetom započela  je dugoročna saradnja između Zajedničkog veća opština i opštine Ljubovija.

dscn6977 kopiraj      dscn6987 kopiraj      dscn6994 kopiraj

Sunday the 20th - Custom text here - HostAfford.com