U Borovu je u 29.08.2020. održan 21. Međunarodni festival folklora u organizaciji Kulturno-umetničkog društva “Branislav Nušić” . Festival je bio planiran u drugoj polovini juna, ali je zbog pandemije koronavirusa odgođen. Svi oni koji su bili pozvani u to vreme, nisu mogli doći jer to su sve zemlje koje su bile u karantinu. Program je organizovan uz minmalan broj učesnika, ispoštovane su sve epidemiološke mere koje su propisane za ovakve manifestacije. Pored domaćina i organizatora, folklorne i tamburaške sekcije borovskog KUD-a, u programu su učestvovali Ansambl narodnih igara Srpskog kulturnog društva “Prosvjeta” iz Vukovara, Ukrajinsko kulturno-prosvetno društvo “Ivan Franko” iz Vukovara i Kulturno-umetničko društvo “Đoko Patković” iz Bobote. Za mnoge folkloraše ovo je jedna od retkih priredbi ove godine budući da je zbog pandemije koronavirusa većina planiranih programa otkazana.

dsc 0031 kopiraj      dsc 9892 kopiraj      dsc 9975 kopiraj

Wednesday the 23rd - Custom text here - HostAfford.com