U Ružičkimoj kući sinoć je održana manifestacija „Međunarodni susret dečjih folklornih grupa“ u sklopu Festivala mladih Vukovar, a u organizaciji KUD Sloga. U programu, koji je deo obeležavanja stogodišnjice Sloge, pored domaćina, učestvovali su Folklorna sekcija pododbora Prosvjete iz Negoslavaca, KUD Mladost Trpinja, KUD Branislav Nušić Borovo, Dečja grupa ukrajinskog narodnog stvaralaštva Sonečko Ukrajinskog kulturno-prosvetnog društva Ivan Franko Vukovar te Romsko kulturno-umetničko društvo iz Darde. Iako je susret međunarodni, ove godine su se zbog pandemije koronavirusa predstavile samo grupe iz Hrvatske, objasnio je predsednik Sloge Branislav Bijelić. Sekretarka Ukrajinskog kulturno-prosvetnog društva Ivan Franko, Marija Semenjuk Simeunović je objasnila da deca u sklopu društva uče o ukrajinskoj kulturi, istoriji i geografiji. Oni su se na ovoj manifestaciji predstavili vokalnim izvođenjima, zbog epidemije koronavirusa i održavanja socijalne distance. Zoran Abadžić, voditelj folklorne sekcije KUD-a Branislav Nušić je rekao da su oni, uprkos koronakrizi uspeli održati neke planirane aktivnosti, kao što su put u Poljsku na Festival kulture i Dečja smotra folklora, a juče su se predstavili sa srednjom grupom.

20201004 184202 1024x576      20201004 190031 1024x576      20201004 184701 1024x576

Saturday the 6th - Custom text here - HostAfford.com