Kulturno umetničko društvo "Branislav Nušić" Borovo 26.03.2016 god. učestvovalo je na jubilarnim 20. Susretima veterana folklora "Spomenar" Žitište 2016. gde su pokazali kako igraju i pevaju. Na trećoj večeri susreta veterana članovi veteranske sekcije KUD-a Branislav Nušić uz pratnju tamburaške sekcije i izvođenjem vokalne solistice Jovanom Serdar predstavili su se koreografijom "Igre iz Slavonije" .
U organizaciji Kulturno prosvetne zajednice Žitište već 20. godina održava se jedinstvena manifestacija  na Balkanu i u Evropi pod nazivo Susretima veterana folklora "Spomenar". Susreti su revijalnog karaktera i okupljaju veteranske ansamble  folklora čiji su članovi stariji  od 35 god. Realizacija spomenara odvija se u pet subota, počevči od druge subote u martu. Na dosadašnjih 20 spomenara učestvovali su KUD-ovi iz Crbije, Republike Srpske, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Crne Gore, Slovenije, Rumunije, Mađarske i Grčke.
Pored druženja uz igru mogle su da se vide rukotvorine svih udruženja žena sa teritorije opštine Žitište.

dscn3238 1600x1200      dscn3247 1600x1200      dscn3254 1600x1200

Wednesday the 24th - Custom text here - HostAfford.com