U Borovu je u  3. decembra održan godišnji koncert KUD-a “Branislav Nušić”, kojim je ovo društvo obeležilo 65 godina postojanja i 20 godina od obnavljanja rada. Kroz Kulturno-umetničko društvo “Branislav Nušić” iz Borova prošlo je na hiljade članova, a samo u proteklih 20 godina imali su više od 800 nastupa.
Borovskoj publici predstavili su se i veterani folklora Jela i Radoslav Vujković, koji su članovi društva od 50-ih godina prošlog veka. Današnja deca i omladina imaju sve uslove za rad, rekla je u izjavi za Radio Borovo 76-godišnja Jela Vujković, prisećajući se početaka rada društva, kada se na gostovanja putovalo kamionima s ceradom, a preko Dunava i čamcima.
Program satkan od narodnih igara, pesama i glume, vođen je kroz zamišljeni intervju s Branislavom Nušićem, po tekstu i u režiji Mile Landup, voditeljke dramske sekcije. Slavnog srpskog komediografa “oživeo” je poznati daljski humorista Dragoljub Ocic – Truljo.
Dramska sekcija predstavila se i odlomkom iz Nušićeve komedije “Gospođa ministarka” i igrokazom “Slikar”, takođe u režiji Mile Landup. Folklorna sekcija izabrala je za svoje predstavljanje “Bunjevačko kolo” te igre i pesme iz Slavonije, Šumadije, Pčinje, Levča i Resave. Publici se predstavila i tamburaška sekcija s vokalnim solistima. Na koncertu u školskoj, sportskoj dvorani u Borovu izložen je i deo radova likovne sekcije.
Jubilej Nušićevcima čestitao je, ispred generalnog pokrovitelja Opštine Borovo, načelnik Zoran Baćanović. Predsedniku društva Radi Bosiću uručio je prigodan dar, zastavu društva, da je s ponosom pronose širom Hrvatske i sveta.

dsc 2910 kopiraj      dsc 2987 kopiraj
dsc 3124 kopiraj