Kulturno-umetničko društvo “Branisla Nušić” proslavilo 70. rođendan

Kulturno-umetničko društvo “Branislav Nušić” iz Borova 20.11.2021 obeležilo je svečanim koncertom 70 godina postojanja.
Društvo s prekidima deluje od 1951. godine. Rad društva obnovljen je 1996. godine, na inicijativu učiteljice Ružice Vuković, prve predsednice borovskog “Nušića” i bivših igrača Kulturno-umetničkog društva “Maksim Gorki” iz Borova naselja, među kojima je bio i Slavoljub Lazić iz Borova, danas član “Nušićeve” dramske sekcije i član Predsedništva društva.
Inicijativu za obnavljanje rada društva, čija je osnivačka skupština održana 30. novembra 1996. godine, podržao je tadašnji predsednik Mesne zajednice i bivši načelnik Opštine Borovo Rado Bosić. Na čelu borovskog KUD-a je već dve decenije.
Iako je delovalo u turbulentnim vremenima, društvo je opstalo i održalo se, a za svoj rad osvojilo brojne nagrade i priznanja. Na okupu ih je održala ljubav prema kulturi i tradiciji.
Rođendanski koncert, održan u velikoj sali Kulturnog centra Borovo, bio je presek rada po sekcijama. Nakon kraćeg filma o 70 godina borovskog “Nušića” održan je celovečernji program narodnih igara i pesama. Pored folklorne i tamburaške sekcije s vokalnim solistima predstavila se i dramska sekcija, koja je premijerno za ovu priliku izvela skeč “Volimo se na svoj način” autorke Mile Landup.
Program je završio pesmom “Borovo” Dušana Latasa i podelom plaketa, priznanja i zahvalnica.

Sve fotografije pogledajte na Facebook stranici KUD-a Branislav Nušić

Najviše priznanje, Plaketu, zaslužili su Opština Borovo, Osnovna škola Borovo, Zajedničko veće opština, Radio Borovo, zamenik vukovarsko-sremskog župana Srđan Jeremić, voditelj tamburaške sekcije Dušan Latas, borovski skulptor Mićun Nenezić, jedan od osnivača likovne sekcije, voditeljka dramske sekcije Mila Landup i predsednik društva Rado Bosić.
Priznanja su dobili voditelj i članovi likovne sekcije – Boško Popović, Svetozar Prpoš, Mićun Nenezić i Slobodan Jovičić, načelnik Opštine Borovo Zoran Baćanović, direktor Osnovne škole Borovo Tihomir Jakovljević, prva predsednica KUD-a “Branislav Nušić” Ružica Vuković, direktorica Radio Borova Dragana Bošnjak, članica Predsedništva i direktorica Dečjeg vrtića “Zlatokosa” Radmila Latas, direktor Poljoprivredne zadruge “Brestove međe” Branko Perišić, predsednik Dobrovoljnog vatrogasnog društva Borovo Miroljub Mladenović, bivša igračica i sadašnja članica Predsedništva Jasna Veselinović, voditelji folklorne sekcije Zorica Kovačević i Zoran Abadžić, članovi dramske sekcije Stevo Kaman, Danka Ćurčić, Ljubica Bosić i Trivka Adnađ i bivša članica dramske sekcije Mica Kozar.
Radu društva doprineli su svojim radom i dugogodišnji član Čedomir Bosić, Duško Drobić, predsednik Opštinskog veća opštine Borovo, Slavoljub Lazić i nekadašnji umetnički rukovodilac i koreograf Milan Cvijanović, kojima su takođe dodeljena priznanja. Zahvalnice su zaslužili Jelica Dimitrijević, Milica Popadić, Slavko Bubalo, Dragana Zečević i Dana Macut.